Hakkımızda

Amacımız öncelikle  kendi kulübümüze oyuncu yetiştirmektir. Bunun yanında çevremizde bulunan profosyonel  kulüplere futbolcu göndermek yeni yetenekler keşfetmek ve türk futboluna katkıda bulunmaktır. Tabii bu hedeflere ulaşırken  öncelikle iyi insan olma odaklı bir harita çiziyoruz. Buraya kayıt olmaya gelen öğrencilere ilk söylediğimiz şey; ailesine, çevresine, vatanına milletine faydalı,bahçeşehir spor kulübünün  sorumluluğunu omuzlarında taşıyabilecek, iyi bir insan, iyi bir öğrenci olmalarıdır.
Burada sadece futbol yok …
En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın topluma faydalı gençler olarak yetişmesi için oluşturduğumuz eğitim programı “iyi futbolcudan önce topluma sağlıklı bireyler” yetiştirmeyi amaçlamaktadır. “Futbol Okulu”muz kelimenin tam anlamıyla bir okuldur.
Bizim için öncelik daima okul eğitimi olmuştur. Futbol okulumuza gelen hiçbir öğrencimizin okul eğitimine olumsuz bir katkısının  olmaması için çocuklarımızı  okulun önemi ve eğitimin gerekliği konusunda uyarıyor gerekirse futbolu bir yaptırım için kullanırız.  Burada eğitim görmeye başlayan öğrencimiz , düzenli spor yapıp , düzenli bir şekilde  beslenmeye başlayınca daha sağlıklı,paylaşımcı, takım olma, birlikte hareket etme, kurallara uyma fiziksel ve sosyal yönden gelişerek    hem okul hayatında , hem günlük yaşantısında  daha başarılı bir birey olarak ilkeli bir sporcu olmalarını sağlamaktır.Kulübünde her yaş grubunun fizyolojik özelliklerini dikkate alırız. Çocuklarımızın fiziksel yapısına göre hazırlanmış antrenman programı onları gereksiz yere yormayı değil gelişimine katkı sağlamayı amaçlar. 

Bahçeşehir Spor Kulübünde çocuklarımızın okul eğitimine katkıda bulunmayı amaçlarız. Bu yüzden bizler için onların zihinsel gelişimleri en az bedensel gelişimleri kadar önemlidir. Bu amaçla eğitim programımız onların teknik becerilerini taktik zekası ile bütünleştirmeyi hedefler. Bu hedef doğrultusunda yürüttüğümüz eğitim programı onlara bireysel becerilerini grup çalışmalarına katabilmek, çabuk ve doğru karar verebilmek, hızlı ve doğru tepkiler vermek ve yaratıcılıklarını geliştirmek konularında yardımcı olur. Bahçeşehir spor kulübünün  bir diğer amacı sağlıklı zihinler yetiştirmektir.
Eğitimcilerimizin yaklaşımında çocuklarımızın psikolojik yapılarını güçlendirmek öncelikli bir yere sahiptir. Bu amaçla eğitimcilerimiz futbolun her şeyden önce bir spor olduğu ilkesini unutmaz ve çocuklarımızın da bu oyunu oynarken eğlenmeleri için her şeyi yaparlar. Futbol Okulunda çocuklarımıza öğretilen bu oyunun nasıl oynanacağıdır. Bu yüzden onların hırsla değil cıvıl cıvıl koşmalarını isteriz. Tercihimiz onları tedirgin ve gergin sporcular haline getirmektense, çocuklarımızın futboldan mutluluk ve heyecan duymalarıdır. Yıllardır edindiğimiz tecrübe bize futbol okulunda çocuklarımızın sadece iyi futbol oynamayı değil duygularını da kontrol etmeyi öğrendiklerini göstermiştir. Öte yandan okulumuzda becerileri gelişen çocuklarımızın kendilerine güvenleri artar, takım olma bilinci kazanırken çevreleriyle iletişim kurma becerileri de gelişir. Bütün bunlar onların kendileriyle ve çevreleriyle barışık gençler olmalarını sağlamaktadır. Bahçeşehir Spor Kulübü çocuklarımızın duygusal gelişimlerini ebeveynleri kadar önemser.